Друк

Про діяльність Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області щодо забезпечення охорони громадського порядку в м. Токмак у 2017 році

УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

                            Шістдесят шоста сесія сьомого скликання     

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

24 травня  2018 року                                                                                                                  № 

Про діяльність Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області щодо забезпечення охорони громадського порядку в м. Токмак у 2017 році 

 

 

            Керуючись ч. 1 п. 40 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію т.в.о.начальника Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції Собецького А.І., про діяльність Токмацького ВП щодо охорони публічної безпеки в м. Токмак у 2017 році, відносно до якої, головні завдання із забезпечення публічної безпеки в м. Токмак покладено на співробітників груп реагування патрульної поліції. Групи реагування патрульної поліція за штатом нараховує 12 співробітників.

             У 2017 році щоденно, з метою забезпечення публічної безпеки та боротьби з вуличною злочинністю на службу заступало 4 співробітники групи реагування патрульної поліції, а саме 2 співробітники на автомобілі

вдень та 2 співробітники на автомобілі вночі автомобілі, які виставлялися на маршрути патрулювання згідно плану «Єдиної дислокації», приймаючи до уваги аналіз вуличної злочинності та оперативну обстановку.           

             Згідно «Плану комплексного використання сил та засобів задіяних для забезпечення охорони громадського порядку» (Єдиної дислокації) на території м. Токмак розроблено 2 зони реагування маршрутів патрулювання. У зв’язку з викладеним, відмічено, що наявними силами та засобами групи реагування патрульної поліції неможливо належним чином забезпечувати виконання поставлених завдань із забезпечення правопорядку та боротьби з вуличною злочинністю. Але  з метою покращення ситуації, на підставі відомчих наказів, у відділенні поліції розроблено графіки роботи співробітників інших служб, у складі нарядів, які залучаються для забезпечення охорони громадського порядку за рахунок особистого часу, що забезпечує перекриття нарядами території міста в святкові дні.

            Кількість кримінальних правопорушень вчинених у громадських місцях та на вулицях міста протягом 12 місяців 2017 року становить 90 злочинів, в 2016 році 137, тобто рівень злочинності в громадських місцях та на вулицях зменшився на 34%.

           У звітному періоді в м. Токмак проводилося 20 масових та інших заходів, в яких брало участь близько 5000  громадян, мешканців та гостей міста. Під час несення    служби по забезпеченню публічного порядку та безпеки, в ході проведення масових заходів порушень порядку, злочинних проявів та надзвичайних подій не допущено.

Групою реагування патрульної поліції за 12 місяців 2017 р. розкрито 33 злочини. Виявлено 1087 адміністративних правопорушень , з них:

за ст.173 КУпАП (дрібне хуліганство) – 28;

за ст.178 КУпАП (Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді) –  162(2016р – 117) ;

за ст.185 КУпАП (Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника поліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) – 14 (2016р – 1),

за ст. 1751 КУпАП (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях)– 268(2016р – 388) ;

за ст. 130 КУпАП – 51 та повторно скоїли адмінправопорушення – 8;

            Виходячи з вищевикладеного, незважаючи на існуючі проблеми, наявні показники в роботі вказують на правильну організацію роботи із забезпечення публічної безпеки та несення служби співробітниками групи реагування патрульної поліції з боку керівників відділення поліції відповідальних за даний напрямок роботи. В умовах відсутності належного матеріального забезпечення, перспектив покращення житлово-побутових умов, соціального забезпечення поліцейських, також ненормованого робочого дня, недостатності паливно-мастильних матеріалів, засобів індивідуального захисту, що вкрай перешкоджають виконувати в повному обсязі покладені на особовий склад обов’язки з питань забезпечення публічної безпеки, робота у цьому напрямку ведеться постійно. Але, перш за все, на роботу працівників патрульної поліції негативно впливають такі чинники як, недостатнє матеріально-технічне і фінансове забезпечення, через, що велика плинність кадрів в службі. Незважаючи на існуючі проблеми, загалом, роботу особового складу відділення поліції, яка стосується організації діяльності із забезпечення публічної безпеки в м. Токмак у звітному періоді потрібно вважати задовільною.

На даний момент на території м. Токмак діє лише одне громадське формування з охорони публічної безпеки – «Редут», яке створене на підставі Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».

Члени громадського формування з охорони громадського порядку «Редут» займаються патрулюванням вулиць міста разом з нарядами патрульної поліції, а також надають інформацію про злочини, що вчинені або готуються. Також члени громадського формування приймають участь в охороні публічної безпеки при проведенні звітів комітетів мікрорайонів, надають допомогу працівникам поліції в охороні публічної безпеки під час проведення масових та розважальних заходів.

За участю громадського формування було проведено 10 рейдів по відпрацюванню території міста Токмак. Під час здійснення патрулювання та затримання правопорушників членами громадського формування фактів застосування фізичного впливу та спеціальних засобів не було.

        З метою забезпечення покращення охорони публічної безпеки в місті, Токмацька міська рада, -

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію т.в.о. начальника Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області підполковника поліції Собецького А.І., про діяльність Токмацького відділення поліції щодо забезпечення публічної безпеки в м. Токмак за 2017 рік,  прийняти до відома.

 

2. Роботу Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області щодо організації діяльності із забезпечення публічної безпеки вважати задовільною.

 

3. Рекомендувати продовжити роботу по покращенню публічної безпеки та боротьби з вуличною злочинністю співробітникам поліції та членам громадського формування «Редут».

 

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, захисту прав громадян та з питань реалізації державної регуляторної політики.

 

 

              

Міський голова                                                                                                 І.В. Котелевський

 

Проект внесено:

Токмацьким ВП Пологівського ВП  ГУНП в Запорізькій області

Т.в.о.начальника Токмацького відділення

поліції Пологівського відділу поліції

ГУНП в Запорізькій області         

підполковник поліції                                                                                               А.І.Собецький

 

 

Начальник юридичного відділу

виконкому міської ради                                                                                          Т.Р. Левченко