МЕРИ ЗА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ

Друк

ПЛАН МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СХВАЛЕНО ЕКСПЕРТАМИ СВІТОВОГО БАНКУ

Протягом двох днів 22 та 23 листопада 2018 року у місті Києві проходила конференція високого рівня «Муніципалітети за економічне зростання», організатором якої виступили одразу дві ініціативи, в яких місто Токмак приймає участь, а саме ініціатива Європейської Комісії «Угода мерів» та ініціатива Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».

За умовами обох ініціатив, місто-учасник повинно протягом визначеного терміну підготувати нормативні стратегічні документи у різних сферах життєдіяльності, точніше – в сфері енергоефективності та економічного розвитку. Терміни для підготовки Програми «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Токмака до 2030 року» повинен бути підготовлений до червня 2019 року; Програма «План місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2020 року» повинен бути підготовлений до кінця вересня 2018 року.

Процес підготовки Програми «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Токмака до 2030 року» ще триває, оскільки час є. Тим більше, наше місто виграло грант на його підготовку. І відповідні послуги будуть здійснені Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу».

Програма «План місцевого економічного розвитку міста Токмака до 2020 року» готувалася протягом року відповідною робочою групою виконавчого комітету Токмацької міської ради та особисто радницею міського голови, кандидатом економічних наук Криворучко Наталією.

Друк

ЗАКЛЮЧНИЙ ЦИКЛ ТРЕНІНГІВ ПЕРЕД ПОДАННЯМ ПЛАНУ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Цього тижня відбулася заключна серія тренінгів для міст-учасників нової ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». Тема, що розглядалася, є вкрай актуальною та важливою – «Зовнішнє позиціонування та маркетинг території». Під час тренінгу розглядалися питання промоції місцевого економічного та інвестиційного потенціалу громад, побудова сприйняття в позиціонуванні та брендуванні, розробка маркетингової стратегії муніципалітету, пошук інвестора та промоція муніципалітету, впровадження маркетингової стратегії та багато інших.

Нагадаємо, що питанню зовнішнього позиціонування та маркетингу територій у Плану місцевого економічного розвитку приділяється окремий підпункт.

При розгляді та плануванні даного підпункту бралися до уваги декілька основних факторів позиціонування органу місцевого самоврядування щодо інших територій. Перший – це отримання містом офіційного статусу депресивної території строком до 2021 року. Про це повідомили майже всі центральні телеканали, привернувши увагу до Токмака як усієї Запорізької області, так і України в цілому. Подібна увага сформувала чітку асоціацію, що місто Токмак – депресивне. Цей статус активно обговорювався і мешканцями міста, і мешканцями інших міст. Аналіз соціальних мереж довів, що мешканці інших міст, порівнюють свої міста із Токмаком, наголошуючи саме на те, що їх міста не депресивні. Вочевидь, у короткостроковій перспективі статус депресивної території формує негативний імідж, але за умови проведення усіх необхідних заходів щодо виведення її з цього стану – ефект стане протилежним. Досягнення поставлених результатів допоможе у середньостроковій перспективі провести автоматичний ребрендінг міста та, навіть, ділитися отриманим досвідом з іншими територіями не тільки області, а й країни в цілому.

Друк

У ТОКМАКУ ПРОЙШЛО ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ЗА УЧАСТІ ЕКСПЕРТА ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

Сьогодні, у приміщенні виконавчого комітету Токмацької міської ради пройшло чергове засідання робочої групи з підготовки «Плану місцевого економічного розвитку», в рамках участі у ініціативі Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». На чергове засідання завітав з робочим візитом і експерт програми - Павло Касьянов.

Темою засідання стало обговорення результатів SWOT - аналізу, який було розроблено у співпраці з іншим експертом - доктором Штефаном Дрегером з Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Як і завжди - засідання пройшло жваво, цікаво та насичено. Користуючись нагодою, учасники робочої групи не тільки ставили питання щодо участі у міжнародних програмах та ініціативах, а й намагалися розглянути потенційний пул проектів, що можуть бути профінансовані за кошті грантодавців, донорів, інвесторів. Більше трьох годин тривала нарада, але обговорити усе, що цікавило і експерта, і представників міста - часу було замало. Нагадаємо, що в рамках участі у зазначеній ініціативі, протягом року наше місто повинне підготувати та надати до Брюсселю «План місцевого економічного розвитку», з орієнтовним строком реалізації до 2020 року.