free joomla slider module
Друк

МІСТО ТОКМАК – УЧАСНИК НОВОГО ПРОЕКТУ

Ще у лютому 2020 року місто Токмак взяло участь у конкурсному відборі до проекту «Підтримка системи захисту дитини» від Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна. Дуже велика кількість заявок поступила на даний конкурс, особливо – із Запорізької області. І це не дивно, адже відібрані громади будуть працювати спільно із партнерами у напрямку покращення доступу дітей та молоді та їх родин до соціальних послуг, розширювати співробітництво у питаннях рівноправного доступу до соціальних послуг сімей з дітьми, особливо, найбільш вразливих (дітей з інвалідністю та родин, які перебувають у складних життєвих обставинах).

У рамках проекту буде забезпечено планування та створення на території міста Центру соціальної підтримки дітей та сімей, а також запровадження рівноправного доступу до соціальних послуг дітей та їх сімей, особливо тих, які перебувають у СЖО з метою реалізації права дітей на сімейне виховання шляхом розвитку альтернативних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (прийомних сімей, ДБСТ, послуги патронатного вихователя тощо).

Проект передбачає і інфраструктурну складову, а це означає, що приміщення для майбутнього Центру соціальної підтримки дітей та сімей буде відремонтовано за кошти Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна. Також ця організація забезпечить Центр меблями, персонал – навчанням тощо.

Проект розрахований на період 2021-2024 роки, протягом якого буде розроблено і програму розвитку соціальних послуг та план впровадження програми надання соціальних послуг.

Не дивлячись на карантин, міський голова Ігор Котелевський уклав відповідний Меморандум про наміри та взаємодію із Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна для впровадження проекту «Підтримка системи захисту дитини». Ця подія відбулася ще у травні 2020 року, а зараз Запорізька обласна державна організація готує відповідні листи-підтримки для реалізації проекту.

До речі, крім міста Токмака право участі у цьому важливому проекті отримала лише Оріхівська ОТГ.

Наразі очікується приїзд експертів проекту для знайомства та спільного обрання приміщення для майбутнього Центру соціальної підтримки дітей та сімей.