Новини

Друк

ПРОЕКТ «Об’єднання співвласників будинків для провадження сталих енергоефективних рішень»

На адресу Токмацької міської ради надійшли листи від Запорізької обласної державної адміністрації, «Про реалізацію проекту ПРООН в Україні» та «Про надання інформації щодо проекту «Обєднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» що впроваджується ПРООН в Україні».  

З метою мотивації співвласників житла в багатоквартирних будинках до підвищення рівня енергоефективності власних будинків за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з 1 жовтня 2018 року в Україні здійснюється реалізація проекту «Об’єднання співвласників будинків для провадження сталих енергоефективних рішень» (далі - Проект), що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед  ОСББ та ЖБК рекомендуємо ознайомитися з вище зазначеними листами, які додаються.

Друк

ДО УВАГИ ОБ’ЄДНАНЬ СПІВВЛАСНИКІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ ТА ЖИТЛОВО БУДІВЕЛЬНИХ КООПЕРАТИВІВ

На адресу Токмацької міської ради надійшов лист від Запорізької обласної державної адміністрації, в якому повідомляється про надання інформації щодо проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» що впроваджується ПРООН в Україні.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед  ОСББ та ЖБК рекомендуємо ознайомитися з листом Запорізької обласної державної адміністрації, який додається.

Вкладення:
Скачати цей файл (мвк 00553 08-41 01.02.19 ПРООН.pdf)мвк 00553 08-41 01.02.19 ПРООН.pdf[ ]146 Кб
Друк

НІМЕЦЬКИЙ УРЯД ПРОВЕДЕ МОДЕРНІЗАЦІЮ 25 БУДИНКІВ В УКРАЇНІ. ПРИЙОМ ЗАЯВОК ВІД ОСББ/ЖБК ВІДКРИТО.

Розпочато прийом заявок на участь у конкурсі модельних проектів комплексної модернізації багатоквартирних будинків. У 2016 році в рамках ініціативи «Енергоефективність в Україні», за підтримки уряду Німеччини, планується провести термосанацію 20-25 будинків, де створено ОСББ/ЖБК. Кінцевий термін подачі заявок – 20 березня 2016 року.

Мешканці ОСББ/ЖБК, які бажають потрапити до програми, повинні надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її./">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. такий пакет документів:

Потрібно обов’язково зазначити  статус заявника (голова ОСББ/ЖБК або управитель).

 

Детальна інформація на сайті-  http://vlasnyk.org.ua/sampleprojects/

Друк

Реорганізація ЖБК в ОСББ

Статтею 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 року  № 417-VIII (надалі Закон) встановлено, що співвласники багатоквартирного будинку приймають рішення щодо управління будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею.
Частиною п’ятою Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що у разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про реформу управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюються управителем, який  призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
Враховуючи викладене та роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 19.01.2016 року щодо застосування Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» до житлово-будівельних кооперативів, зазначаємо, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках житлово-будівельних кооперативів у порядку, передбаченому ст.10 Закону, мають прийняти рішення про форму управління будинком.
Також повідомляємо, що співвласники на зборах можуть обрати управителем підприємство, яке нині є балансоутримувачем будинку, у тому числі діючий нині у будинку ЖБК.
У статті 5 закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» зазначено, що житлово-будівельні кооперативи можуть реорганізовуватися в об'єднання співвласників  багатоквартирного будинку. Реорганізація відбувається  за  рішенням  загальних   зборів. Відповідно   до   статуту  (положення)  кооперативу  збори  можуть прийняти рішення про реорганізацію  кооперативу  в  об'єднання. 
З моменту   прийняття   цього  рішення  зазначені  збори  вважаються установчими зборами об'єднання і далі  проводяться  відповідно  до вимог вищезазначеного Закону.  
Участь  в установчих зборах беруть члени житлово-будівельного кооперативу,  які  повністю  сплатили  вартість  квартир і належну частку  у  вартості нежитлових приміщень та іншого майна і виявили таке бажання. У разі  сплати вартості квартир і належної частки у вартості нежитлових  приміщень та іншого майна не в повному обсязі окремими членами  житлово-будівельного кооперативу вони можуть брати участь у зборах, за згодою інших членів житлово-будівельного кооперативу.
При реорганізації житлово-будівельних кооперативів в об'єднання співвласників багатоквартирного будинку існують деякі переваги, а саме: 
- створені об'єднання відповідно до  ст. 5 закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»  звільняються від сплати реєстраційного збору;
- ОСББ можуть отримувати матеріальну підтримку  з міського, обласного та державного бюджетів, а також з боку міжнародних організацій, які реалізують свої програми щодо реформування житлово-комунального господарства в Україні. Тоді як житлово-будівельні кооперативи позбавлені такої можливості, оскільки на державному рівні відсутні законодавчі підстави для бюджетного фінансування.
Серед відмінностей об'єднань співвласників багатоквартирних будинків від житлово-будівельних кооперативів також є відсутність в останніх спеціалізованого нормативно-правового забезпечення та застаріла законодавча база. Так, відносини між членами ЖБК регулюються Житловим кодексом Української РСР 1983 року та типовим статутом ЖБК, який затверджений постановою Ради Міністрів УРСР 1985 року  (остання редакція  – 2004 року). 
Таким чином, житлово-будівельні кооперативи у фінансовій, нормативно-правовій та інформаційній сферах є на крок позаду об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, відповідно до ст. 5 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» житлово-будівельні кооперативи можуть бути реорганізовані в ОСББ, залишивши за собою всі майнові права.  Тобто жодних ризиків для жителів житлово-будівельного кооперативу немає.