Благоустрій міста

Друк

Заходи з озеленення міста. Реконструкція зелених зон міста Токмак Запорізької області

Протягом 2018 року за рахунок обласного екологічного та місцевого фонду на території міста (вул. Центральна, Шевченка, Ковальська, Ломоносова, Перемоги, сквери, зелені зони та прибудинкові території на мікрорайонах міста «Центральний» та «Ковальський») було висаджено 2276 саджанців багаторічних насаджень, що значно збільшило площу зелених зон міста.

Заходи допомогли оздоровити навколишнє середовище, що оточує людину в місті, формує умови, які позитивно впливають на психофізичний стан мешканців.  

Загальна сума витрат на озеленення становила понад  2,7 млн. грн. 

Друк

Природно – заповідний фонд Запорізької області

Із кожним роком загострюється проблема виживання людства в умовах зростаючого дефіциту природних ресурсів, зниження біологічного та ландшафтного різноманіття. Сучасний етап охорони довкілля базується в збереженні біосфери та всіх її екотонів, у рамках якого створюється глобальна мережа природоохоронних територій.

Складові екомережі мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, слугують збереженню природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного та рослинного світу, підтриманню загального екологічного балансу і забезпеченню фонового моніторингу довкілля.

Природно-заповідний фонд (ПЗФ)– ділянки суходолу або водного простору, які є важливими для збереження природних скарбів: тваринного і рослинного світу, ландшафтів, водних ресурсів, унікальних геологічних об’єктів тощо. Крім того, ПЗФ має наукове, естетичне, рекреаційне значення, допомогає підтримувати довкілля у стані екологічної рівноваги.

Проте всі ці функції природоохоронні території здатні виконувати лише коли забезпечується їх правильне функціонування – дотримання специфічного охоронного режиму, поєднання з іншими територіями у екомережу, моніторинг їх стану. За відмінностями у структурі та потребами до охорони всі вони поділяються на категорій:

v               природні заповідники;

v               біосферні заповідники;

v               національні природні парки;

v               регіональні ландшафтні парки;

v               заказники;

v               пам’ятки природи;

v               заповідні урочища.

Решта передбачених законодавством категорій природно-заповдіного фонду – це об’єкти неприродного походження: ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

До складу природно-заповідного фонду Запорізької області входять 342 об’єкти (площею понад 150 тис. га), що належать до 9 категорій ПЗФ. На території області розташовано 23 об’єкти загальнодержавного значення, площею близько 134 тис. га (87,9% від загальної площі ПЗФ області). Щодо структури ПЗФ найбільшою кількістю представлені категорії заказники та пам’ятки природи (і серед об’єктів загальнодержавного, і місцевого значення); за площею найбільшу частку мають національні парки та заказники.

Запорізька область належить до найбільш антропогенно-змінених регіонів держави. Незважаючи на постійне збільшення площі природно-заповідного фонду, його частина в загальній площі території області не повною мірою відповідає міжнародним стандартам та стратегії планування території. За останні 20 років площа територій та об’єктів ПЗФ збільшилася майже в 3 рази. 

В Запорізькій області заповідні території розташовані в найближчих до м. Токмак районах, а саме: Куйбишевський, Токмацький, Пологівський. Однак зазначаємо,що на території міста об’єктів природно – заповідного фонду не відокремлено.

 

 
 

 

Деякі з об’єктів ПФЗ Токмацького району представлені на фото нижче.

Друк

День довкілля та місячник з благоустрою у місті Токмак!

На виконання розпорядження міського голови від 18.04.2018 № 153 «Про проведення місячника заходів з озеленення та благоустрою на території м. Токмак в рамках Дня довкілля» впродовж квітня виконавчим комітетом Токмацької міської ради організовувалися заходи з благоустрою території міста.аап

За допомогою  службовців  органів місцевого самоврядування Токмацької міської ради упорядкувалися зелені зони, на яких щороку квітнуть тисячі токмацьких троянд, чистилися бордюри та підміталося узбіччя центральної вулиці міста Токмак.

Заклади охорони здоров’я, освіти, культури, комунальні та інші підприємства, управління, вОСББ, ЖБК, установи та організації міста незалежно від форм власності і підпорядкування прибирали загальноміські, власні та прилеглі території, зелені зони міста, відремонтували малі архітектурні форми (братські могили, пам’ятники та інше).

Центр культурного розвитку дітей міста Токмак спільно з депутатами Токмацької міської ради, населенням, дітьми з Церкви Христа, представниками Лютеранської церкви розчищали зелену зону по вулиці Парковій.

Від підприємств міста працював трактор з навісним обладнанням для подрібнення гілок.ыв

Впродовж квітневих робочих днів всі сили працівників благоустрою КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР були направлені на упорядкування  кладовищ міста та вивезено велика кількість сміття (поховальної атрибутики, сміття та рослинних рештків), що накопичилися за осінньо - зимовий період.  

Було розвезено пісок для благоустрою дитячих майданчиків по вулиці Центральній та вулиці Ковальській. До засипанням майбутньої забави малюків долучилися небайдужі батьки, дідусі, діти та активісти. 

За статистичними даними у заходах з  благоустрою прийняло понад 1500 мешканців міста, які прополювали квітники, фарбували лавки, ганки та з задоволенням виконували інші роботи на прибудинкових територіях ОСББ та приватного сектору.

 

Дякуємо всім за проявлену ініціативу зробити наше місто чистішим та кращим!

Друк

Місячник благоустрою та «День довкілля» у рамках акції «За чисте довкілля»

Керуючись Указом Президента України від 06.08.1998 № 855/98 «Про День довкілля», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та розпорядження міського паголови від 04.2018 дня благоустрою територій населених пунктів» та з метою приведення у належний стан міських територій, парків, скверів, територій підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності і підпорядкування в рамках щорічних заходів з озеленення та благоустрою в Україні, виконавчий комітет Токмацької міської ради пропонує провести місячник з благоустрою міських територій, парків, скверів та поліпшення санітарного стану довкілля з 18 квітня по 17 травня 2018 року.

Рекомендовано закладам охорони здоров’я, освіти, культури, комунальним та іншим підприємствам, управлінням, ОСББ, ЖБК, установам та організаціям міста незалежно від форм власності і підпорядкування організувати прибирання загальноміських, власних та прилеглих територій, зелених зон міста, ремонт малих архітектурних форм.

Просимо кожного місцевого жителя залучитися до наведення порядку навколо себе!

 

Друк

РОЗПОЧАТА ОПЕРАЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ - 2018»

Запорізька область є однією з найбільш освоєних у господарському відношення областей України. Це призвело до значного зменшення ландшафтного та біологічного різноманіття регіону. Ряд видів рослин стали рідкісними чи опинились на межі зникнення.f

На трав‘янистих ділянках, прилеглих до міста Токмак Запорізької області, значний вплив на популяції рідкісних первоцвітів має надмірний випас худоби та сінокосіння. Степові первоцвіти потерпають також від частих пожеж, особливо уздовж р. Молочної.

Більшість первоцвітів мають яскраві квітки. Тому їх незаконно, місцями масово, збирають на букети. Деякі види використовують для декоративних та лікарських потреб, викопуючи при цьому їх цибулини та кореневища.  

При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років.

За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування збитків завданих природі.

Для збирачів червонокнижних рослин передбачено штраф – від 40 до 510 гривень, при продажі первоцвітів – від 1700 до 3655 гривень та відшкодувати державі 62 гривні за кожну зірвану рослину.f

Важливо посилити охорону за незаконним збором квітів та інших органів рідкісних рослин. Цьому сприятиме проведення операції «Первоцвіт -2018» на території міста Токмак Запорізької області.

Під час операції здійснюватиметься боротьба з незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами дикорослих рослин.  

Основними інструментами боротьби є:

-       систематичний огляд місць розповсюдження первоцвітів у період цвітіння та рейди по місцям торгівлі рослинами;

-       освітні статті на сайті мерії;

-       проведення класних годин серед школярів та дошкільнят;

-      трансляція оголошення про заборону на знищення первоцвітів за допомогою гучномовця на території міського ринку.

Тож вкотре Виконавчий комітет Токмацької ради закликає кожного відмовитися від купівлі червонокнижний первоцвітів таким чином зробити свій вклад у боротьбу з їх незаконним продажем та знищенням.